saxofony

Mutližánrové vystoupení v Praze 10.6.2015

Jaké to je, když se v jednom večeru snoubí literatura, tanec, hudba a výtvarné umění, si na vlastní kůži vyzkoušely žákyně ZUŠ Fryderyka Chopina 10. 6. v Praze. V Malostranské besedě se konal večer s názvem „Krásnápraha multi řeč“.  Avantgardní večer složený z básní českých autorů, recitace Jana Kačera, Roberta Neuberta a Nely Boudové a jedinečná atmosféra v prostorách budovy Malostranské besedy byl pro všechny účinkující velkým přínosem po stránce taneční, herecké, hudební, výtvarné, ale také po stránce rozšiřování všeobecného kulturního obzoru.Své zkušenosti s propojováním tance a poezie měly žákyně tanečního oboru už ze spolupráce s Robertem Neubertem v rámci festivalu Goethův podzim. Představení „Krásná řeč“ bylo pro tanečnice příležitostí navázat na tuto zkušenost a rozvíjet portfolio svého tanečního umění dalším směrem.Přednášené básně byly podmalovány nejen dramatickými gesty a choreografiemi Barbary Mikyskové tančenými vybranými žákyněmi tanečního oboru, ale také krátkými hudebními vstupy tanečnic, které jsou zároveň také žákyněmi hudebního oddělení ZUŠ (A. Suchánková ze třídy L. Čechové-flétna, K. Šmejdová ze třídy E. Hesové- housle).Vše bylo navíc ještě zachyceno v pracích výtvarnice Lucie Vanišové, žákyně M. Nyklesové, která po celý večer přímo na místě, před pražským publikem, „převáděla na papír“ jednotlivé tematické bloky.