zobcové_flétny

List opad - taneční představení v Městském divadle 25.11.2015

IMG 9516List opad“ je název tanečního představení, které mohli diváci vidět 25. 11. 2015 v mariánskolázeňském Městském divadle ve dvou dopoledních a jednom odpoledním představení.

Představily se v něm všechny ročníky tanečního oboru ZUŠ F. Chopina Mariánské Lázně s výjimkou přípravného ročníků předškoláků, kteří s tancem začali teprve letos v září. Tančilo celkem 116 žáků ve věku od šesti do osmnácti let.

Oproti předchozím vystoupením tanečního oboru, jako například v hotelu Continental v dubnu 2013 nebo na pódiu hotelu Monty v únoru 2014, se představení konalo na scéně Městského divadla a tvořila jej tentokrát pouze taneční čísla.
Představení „List opad“ bylo tematicky sladěné a choreografie byly zapracovány do dějové - vývojové linie celého představení. Tématem, jak lze z názvu vyčíst, byl listopad - tedy atmosféry, nálady, zvuky, barvy, které člověk v tomto měsíci prožívá.
Choreografie, které se přelévaly jedna do druhé a tvořily tak ucelené, plynoucí představení, byly vytvořené z různých tanečních technik, které jsou na ZUŠ F. Chopina vyučovány. Vedle současného a moderního tance byl zastoupen i balet a tanec na špičkách, sólové výstupy (A. Monsportová, F. Jirásková) nebo například „tančená poezie“ naživo recitovaná Kristýnou Šmejdovou. Jedna z choreografií byla ušitá na míru sedmičlenné skupině tanečníků- chlapců. Choreografie i scénář představení vytvořila Barbara Mikysková.
Hudební doprovod jednotlivých choreografií obohatilo vystoupení žáků oddělení bicích nástrojů ZUŠ F. Chopina Mariánské Lázně (P. Krajňák, M. Plzák, O. Volín), kteří pod vedením pana Martina Matějky naživo doprovodili jednu z choreografií. -fotogalerie-