Dixieland

Spolupráce Výtvarného oboru a Goaml

Po znovu zahájení distanční výuky na naší ZUŠ, se naskytla možnost spolupráce s místním Gymnáziem a obchodnífoto s goaml akademií Mariánské Lázně. Spolupráce proběhla v rámci oborových dnů na GOAML s naším Výtvarným oborem. Téma oborových dnů je zaměřené na „vznik zhotovení knihy“. Téma zhotovení knihy v sobě zahrnuje vznik textové části i výrobu vnějších částí nazývaných vazba knihy. Žáci Goaml se zúčastnili výuky japonské knižní vazby pod vedením MgA. Kristýny Harantové. V tříhodinovém workshopu se seznámili se základními knihařskými pojmy a materiály a zhotovili si japonskou vazbu s měkkými a lepenými deskami. Materiál pro svázání ve formě dekoračně zpracovaných papírů si žáci připravili předem během výtvarných hodin na Gymnáziu s Mgr. Martou Nyklesovou, která je průvodcem těchto oborových dnů. Oborové dny budou pokračovat společnou exkurzí v plzeňském muzeu knihtisku a loketském muzeu knižní vazby.