- Podrobnosti
- Napsal Nikola Špetová
- Kategorie: Kytarový soubor
- Zobrazení: 5787
Kytarové kvarteto ZUŠ F. Chopina Mariánské Lázně, které vystupuje ve složení Nikola Špetová, Tereza Slabejová, Nikola Turková a Adam Peteřík (kytary), Romana Fiddlerová (zobcové flétny) a Eliška Mallá (rytmický doprovod) tentokrát vycestovalo za hranice naší republiky. Celý soubor se ve dnech 18. - 22. 6. 2009 zúčastnil V. ročníku Mezinárodního dne hudby v italské Cervii. Na cestu se mladí hudebníci vydali v doprovodu Tima Honzírka, který je dlouholetým vedoucím souboru.
V rámci Mezinárodního dne hudby se po celé Cervii konají hudební vystoupení, dá se říci, že půvabné historické městečko festivalem přímo žije. Hudba zní v hotelích, na podiích, v historických uličkách a malebných zákoutích.
A co říkají sami hudebníci? Že se dá s úspěchem hrát i na pláži, to jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži. Zdejší temperamentní publikum jsme zaujali především lationskoamerickými tanci, za něž jsme sklidili bouřlivý potlesk.

V partnerském městě Weiden se konají v letních měsících koncerty v městském parku. V tomto roce byly zahájeny v neděli 14. června koncertem Dechového orchestru mladých s mažoretkami. Dalším z našich souborů, který se ve Weidenu představil, byl Junior Dixieland. Ten vystoupil ve středu 17. června od 19 hodin. Na zahájení v neděli promluvil starosta města Weiden. Návštěva obou koncertů byla skvělá, v neděli se jednalo o stovky posluchačů. V neděli i ve středu přálo účinkujícím i posluchačům počasí, které umocnilo příjemný zážitek z obou koncertů.
Stalo se již hezkou tradicí, že na konci školního roku oceňuje Městký úřad Mar. Lázně úspěšné žáky, studenty a pedagogy mariánskolázeňských škol. Nejlepší žáci, studenti a pedagogové převzali ocenění z rukou místostarosty města Ing. Oldřicha Tobrmana a vedoucí školské komise Mgr. Jany Rygolové. Také naše škola měla své oceněné zástupce. Za úspěch v soutěžích a vzornou reprezentaci města byli oceněni A.Smutný, P.Černý, L.Hájíčková, N.Klusáková, J.Novotná a M.Vanišová. Z řad pedagogů byla na ocenění za dlouholetou pedagogickou činnost vedením školy navržena a na MU Mar. Lázně oceněna dlouholetá učitelka zpěvu Jana Keďuličová. Slavnostní atmosféra akce byla umocněna vystoupením žesťového souboru a pěveckého dua ZUŠ F.Chopina.
Stejně jako loni, tak i letos měli všichni klavíristé z mé třídy možnost si před závěrečnými zkouškami "obehrát" svůj program a to při třídním koncertu, který se konal v sále ZUŠ 9. června. Atmosféra koncertu byla více než přátelská, možná se dá říci snad až rodinná. V obecenstvu byli nejen rodiče a prarodiče, ale zastoupena byla i generace nejmladších sourozenců od 6 měsíců... Tak snad v tomto směru jsou další hudební talenty již podchyceny :o)Děkuji všem rodičům za podporu, přeji krásné prázdniny a těším se v září na shledanou!
Poslední hudební podvečer školního roku 2008/9 se konal ve čtvrtek 11. června v sále školy. V rámci večera se konalo také absolventské vystoupení Marka Míky, hráče na hoboj. Příjemné byly premiéry - nejen těch žáků, kteří si poprvé vyzkoušeli vystoupení v sále před publikem. Premiéru měl také nový koncertní klavír Yamaha C5. Fotografie z tohoto koncertu si můžete prohlédnout v naší 
Pravidelně na začátku června představují žáci ZUŠ F.Chopina svoji práci mariánskolázeňské veřejnosti v pořadu nazvaném Děti nejen dětem. Letos se již tradiční představení konalo v Městském divadle 4. června. Dopoledne dvakrát pro žáky mariánskolázeňských škol, odpoledne potom pro rodiče a příznivce z řad obyvatel Mariánských Lázní i lázeňských hostů. Celou dramaturgii pořadu připravila učitelka tanečního oboru v ZUŠ paní Eliška Sudová. Příjemná je spolupráce se žáky ZŠ pod vedením ředitelky Dr. Aleny Hálové. Ta nejen připravila celý scénář průvodního slova, ale také žáky, kteří průvodní slovo pořadu v Městském divadle prezentovali. Dalším velmi vítaným spoluúčinkujícím byl Západočeský symfonický orchestr se svým šéfdirigentem Michaelem Roháčem. Spoluúčast symfonického orchestru v pořadu je symbolická. Hlavní ideou pořadu Děti nejen dětem je umělecká spolupráce. Nejen mezi učiteli, ale také mezi obory a díky symfonickému orchestru také mezi tvůrci kulturního života Mariánských Lázní.