Základní umělecká škola

Fryderyka Chopina Mariánské Lázně

Flétny - divadlo

Úspěch studentů Základní umělecké školy Fryderyka Chopina na Mezinárodní klavírní soutěž "Broumovská klávesa"

jaroslav skalka22Letošního ročníku Broumovské Klávesy se zúčastnilo celkem 33 soutěžících z České republiky, Slovenska, Polska, Rakouska, Ruska a Ukrajiny. Výkony soutěžících hodnotila odborná porota, v níž každoročně zasedají koncertní klavíristé a představitelé předních kulturních institucí. V letošním roce to byli: Jan Simon (Symfonický orchestr českého rozhlasu) - předseda poroty, Ivo Kahánek (AMU Praha), David Mareček (Česká filharmonie), Milan Langer (Pražská konzervatoř), Eliška Novotná (Ostravská univerzita) a Marian Sobula - (umělecký ředitel Royal festival Krakov). Soutěž "Broumovská klávesa" je určena mladým klavíristům do 17 let.
Naši školu zde úspěšně reprezentoval Jaroslav Skalka (p. učitelka Marie Skalková). Výkony jedenáctiletých dětí, které se umístily na 1. - 3. místě, se mohou svojí úrovní zařadit již mezi uchazeče o studium na konzervatořích. Úroveň soutěže zhodnotil ředitel soutěže Ivo kahánek takto: „Letošní již 12. ročník Broumovské klávesy znovu potvrdil, že navzdory složité době se nemusíme o budoucnost umění a klavíru bát. Úroveň byla ve všech věkových kategoriích vysoká a letos zejména v těch starších (což v minulosti nebylo vždy zvykem), šlo o skutečně dramatické souboje hned několika výrazných mladých pianistů. Zároveň se v mladších kategoriích objevily talenty, které jsem neznal. Už teď se těším, jak budu sledovat jejich vývoj, například za rok na Broumovské klávese s pořadovým číslem 13!“  (OperaPlus)
I Jaroslav Skalka svým výkonem zaujal porotu, která mu s vysokým počtem bodů udělila 2. cenu. Nejen v této nejmladší kategorii jsme ovšem slavilil úspěch, ale i v kategorii nejstarší se můžeme pochlubit výkonem Kláry Skalkové (Pražská konzervatoř, prof. Milan Langer), která ještě před 2 lety byla naší žákyní. Klára svým výkonem nadchla publikum i porotu a získala nejvyšší bodové hodnocení a samozřejmě 1. cenu!

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.