kytarový_soubor

Žáci ZUŠ F. Chopina získali ocenění na krajské soutěži ve hře na bicí nástroje

Dne 8.4. 2022 proběhlo v sokolovském Kině Alfa krajské kolo soutěže ZUŠ v sólové a souborové hře na bicí nástroje. Atmosféra soutěže, stejně jakojan skocik s při okresním kole v Ostrově, byla skvělá a organizace bezproblémová. Do krajského kola se přes školní a okresní kolo dostali tři nominovaní žáci navštěvující hodiny hry na bicí nástroje v ZUŠ Fryderyka Chopina ve třídě Jiřího Černého. Žáci na soutěži předvedli excelentní výkony a přivezli si kromě zážitků také krásné diplomy a hezké dárky. Jan Skočík získal ve své kategorii skvělé první místo, přičemž mu jen o pár desetin bodu unikl postup do ústředního kola. Radim Adam a Ondřej Petruš se umístili v opravdu silné konkurenci krajského kola na druhém a třetím místě. Všem soutěžícím ze srdce blahopřeji a děkuji za skvělou reprezentaci naší umělecké školy. Žáci si zasloužili nejen mé uznání, ale také vysoké hodnocení odborné poroty, která k nám přijela z mnoha míst celé České republiky.
Věřím, že i v budoucnu se bude žákům oddělení bicích nástrojů dařit, alespoň tak jako doposud, a budeme se těšit na nové bubenické tváře třeba už v září tohoto roku.
ondrej petrus sradim adam s