Rozmarýnek

Jazzové kombo

Úspěch saxofonového kvarteta v ústředním kole národní soutěže.

Jednou za tři roky probíhá soutěž žáků základních uměleckých škol, kteří se věnují hře v souborech. Letos se jednalo o soutěž dechových souborů. V krajské soutěži, kterásaxofonovy soubor Easy Goings se konala v Chebu, s přehledem zvítězilo saxofonové kvarteto Easy Going. Soubor se stal dokonce absolutním vítězem soutěže s nejvyšším bodovým ziskem napříč kategoriemi. Čtveřice saxofonistů tak získala možnost zúčastnit se národního finále, které se konalo 21. dubna 2023 v Liberci. Karolína Šperlová, Viktorie Smutná, Patrik Sýs a Tomáš Pospíšil svoji příležitost v Liberci dokonale využili. Získali druhou cenu. Když si uvědomíme, že do Liberce se sjeli nejlepší soubory z celé republiky a rozhodují často desetinky bodů, je jasné, že se jedná o velký úspěch. V komorní hře hudebník musí prokázat individuální kvalitu, ale hlavně schopnost spolupracovat. I proto si zaslouží gratulaci jejich učitel Tomáš Stich, který je ke skvělému úspěchu přivedl. Gratulujeme !