Rozmarýnek

Uncategorised

A3 plakat publicita page 0001

Adresa:

Základní umělecká škola Fryderyka Chopina Mariánské Lázně, příspěvková organizace

Lužická 412
Mariánské Lázně

Telefon:  +420 354 625 280

IČO:  47721472

Transparentní účty:
   107-7930331/0100
   2901173549/2010

Koncert pro rodiče a děti.

Stalo se již hezkou tradicí, že na koncertech, které věnuje Západočeský symfonický orchestr dětem, vystupují žáci ZUŠ F.Chopina. Stejně tomu bylo i v pátek 10. prosince. V MěstskémIMG_2186 divadle se uskutečnil koncert, kde jako sólisté vystoupili hornista Jakub Zigmund ze třídy J. Koreise, klarinetista Patrik Černý ze třídy Mgr. P. Čecha a flétnistky Lucie Hajíčková a Martina Konečná ze třídy Mgr. L. Čechové. Koncert dirigoval další z pedagogů školy, učitel zpěvu a sbormistr Dipl. Mus. O. Cretan, pořadem posluchače provedla Kamila Cretan. Dopolední generální zkoušku pečlivě vyslechl také teprve několikatýdenní Sebastian Cretan. Poděkování za skvělou spolupráci a podporu mladých hudebníků, pro které je vystoupení se symfonickým orchestrem skvělým zážitkem, patří především šéfdirigentovi ZSO Michaelu Roháčovi. Ten se mladým hudebníkům i posluchačům systematicky věnuje již řadu let.   - fotogalerie -

Hudební podvečery

Stalo se již hezkým zvykem, že jednou do měsíce se scházejí na tradičních hudebních podvečerech příznivci a rodiče žáků ZUŠ F.Chopina. Stejné to bylo  v dubnu i v květnu 2009. Programová nabídka bývá zajímavá, zní hudba pro různé nástroje.  Teprve vystoupení před publikem povyšuje hudební výkon na umění, alespoň v některých případech. Žádná , ani sebelepší reprodukce nemůže nahradit živý hudební výkon. Z vystoupení našich žáků přinášíme tentokrát hned dvě galerie fotografií.   - fotogalerie duben 2009 -  a  - fotogalerie květen 2009 - .

Festival porozumění 2009

Festival porozumění je akcí, kterou není potřeba v Mariánských Lázních dlouze představovat. Letos se koná již devátý ročník. ZUŠ F.Chopina spolupracuje trvale s Domovem Pramen v Mnichově. Proto je zcela přirozené, že se žáci školy také aktivně účastní  festivalu.  DOM s mažoretkami vystoupil 18. června v 15 hodin na kolonádě v zahajovacím programu.

- fotogalerie -