Základní umělecká škola

Fryderyka Chopina Mariánské Lázně

DOM_a_mažoretky

Výstava výtvarného oboru v červnu 2019

vo19V měsíci červnu proběhla jako každý rok v Městském muzeu závěrečná výstava Výtvarného oboru.
Návštěvníci zde mohli shlédnout výtvarné práce a keramické výrobky žáků naší školy. Práce žáků byly na téma od A do Zet a byly vytvořeny během celého školního roku. Součástí děl byly i závěrečné práce žáků z výtvarné i keramické tvorby. Závěrečnou práci žáci provádějí, když dosáhnou 7. ročníku v naší škole. Tato práce je samostatnou tvorbou žáka a je to jakási syntéza toho co se během výuky u nás naučil. Závěrečná práce byla doplněna o několik dalších prací z předchozích let a vytvářela tak portfolio žáka. Jmenovitě: Barbora Bittmanová, Alexandra Hellmichova, David Dvořák a Tereza Krapfová z výtvarné tvorby a Kristýna Řeháková, Michaela Plíšková, Barbora Krupařová a Markéta Hlinická z keramické tvorby. Pod tématem výstavy se skrývala bohatá ukázka výtvarných technik a nápadů. Našli byste tam jak klasické výtvarné techniky jako je malba, kresba, nebo grafická tvorba, tak práci s písmem, hravé výtvarné etudy s barvami i výtvarné projekty obsáhlejšího charakteru.Výstava byla zahájena vernisáží s bohatou účastí rodičů i žáků, na které nechyběl ani hudební doprovod flétnového souboru pana Hovorky. Jsme rádi a vážíme si toho, že máme možnost spolupracovat s Městským muzeem Mariánských Lázní a těšíme se na další výstavu, která bude nepochybně stejně vydařená. -fotogalerie- (foto K. Harantová)

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.